• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wymarzona podróż poślubna, a może Meksyk?

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno napisać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest nawet kilkukrotnie bogatsza, aniżeli pozostałe regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, choćby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne zabytki albo plaże, lecz także dały nam artystów, przepyszne jedzenie albo luksusowe auta. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast każdego dnia latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Choć akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, idealnym dla romantyków. Znakomite są również miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale także warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ładne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością wyczekuje na ten wspaniały czas którym jest urlop. Po wielu tygodniach nurzącej pracy w końcu przychodzi ten moment gdy możemy wraz z bliskimi wyjechać na wspólny wypoczynek. Teraz wyborów w tym aspekcie mamy tak dużo, że niełatwo jest zdecydować się. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z propozycjami różnych biur podróży, które mają często do zaoferowanie sporo interesujących lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeśli jedynie mamy taką sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wypoczynek w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny wówczas bywają znacznie niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę również aby oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się plaża czy dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą pogodę oraz ciekawe zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest wręcz przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wczay do Grecji możemy mieć pewność, że nie dopadnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma niesamowitymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemal prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, iż Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się wielu turystów. Jeżeli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, iż podróż do Australii to spory wydatek finansowy. To przecież kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia może zaoferować dla turystów dużo atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz także wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który ma do zaoferowania sporo naprawdę pięknych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety Unii Europejskiej
Choć UE to aktualnie siedlisko potężnej biurokracji oraz wartości, które generalnie nie służą Europie, w tym również Polsce, to jednak wydaje się, że z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej atutów, aniżeli wad. W końcu jeżeli po 1989 roku byśmy nie poszli za Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym państwem, które na dodatek byłoby pod strefą wpływów Rosji. Definitywnie żadna osoba, która choćby trochę orientuje się na tematach mających związek z geopolityką, bardzo dobrze wie, że wybór Polski był prosty – Unia Europejska, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, zatem trudno z nimi polemizować.
Wielkim atutem wejścia Polski do Unii Europejskiej jest otworzenie dla Polaków granic. Naturalnie np. mieszkańcy Szwajcarii także nie mają kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie można także zapomnieć o dziesiątkach miliardów euro z unijnych funduszy. Choćby drogi są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapominać, iż jakimś atutem UE jest również to, że można inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Niemczech bądź Hiszpanii. Wydaje się zatem, iż to dobrze, że w 2003 roku Polacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Bo jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Przejdź dalej

2. Zobacz więcej

3. Sprawdź to

4. Zajrzyj tutaj

5. Przejrzyj

Categories: Turystyka

Comments are closed.